Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Безпека в Інтернеті

Дата: 14 лютого 2024 о 10:13
Автор: Жукова І. С.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

Що дозволено і що не дозволено в Інтернеті

Інтернет є публічним місцем. Працюючи в онлайні, слід дотримуватися основних правил так само, як ви дотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом.

Закони стосуються й Інтернету

Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в онлайні.

Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас надає й відповідальність. Зокрема, ви несете відповідальність за вміст і законність свого веб-сайту.

Авторське право

Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею. Копіювати з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації, то маєте посилатися на джерело.

ПРО ІНФОРМАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ

Пам'ятайте

Розмістивши інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте контроль над нею і в більшості випадків вже ніколи не зможете видалити всі її копії.

Перевіряйте

Завжди слід переконатися, що ви знаєте людину, якій надаєте інформацію, і знаєте, для чого її буде використано.

Думайте

Чи безпечно розміщувати особисту інформацію на своєму веб-сайті, якщо ви не впевнені в тому, для чого вона використовується?

Зазначте

Імена учнів, їхні фотографії та іншу особисту інформацію, що міститься у шкільному журналі, публікувати на шкільному веб-сайті лише зі згоди учнів та їхніх батьків.

ОСНОВИ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

  • Поговорити зі своїми батьками, щоб дізнатися про правила користування Internet, включаючи те, куди ти можеш заходити, що ти можеш робити, коли ти можеш виходити в онлайн і як довго ти можеш перебувати в онлайні.
  • Ніколи не надавати персональну інформацію, таку як свою домашню адресу, телефонний номер, номери кредитних карток, назву та місцезнаходження навчального закладу без дозволу своїх батьків.
  • Завжди негайно повідомляти своїх батьків, якщо ти бачеш або отримуєш щось по Internet, що примушує тебе почувати себе некомфортно або занепокоєно, включаючи повідомлення електронної пошти, Web-сайти або навіть звичайну пошту від своїх Internet-друзів.
  • Ніколи не погоджуватися зустритися особисто з кимось, з ким познайомилися в онлайні, без дозволу своїх батьків.
  • Ніколи не відправляти свої фотографії або фотографії членів своєї сім'ї іншим особам по Internet або поштою, не проконсультувавшись попередньо із своїми батьками.
  • Ніколи не давати нікому (навіть своїм друзям) свої паролі в Іnternet, окрім своїх батьків.
  • Добре поводитися в онлайні й не робити нічого, щоб могло образити або роздратувати інших людей або те, що є незаконним.
  • Ніколи не завантажувати, не встановлювати і не копіювати нічого з дисків або Іnternet без відповідального дозволу.
  • Ніколи не робити в Іnternet нічого, що коштує грошей, не спитавши перед тим дозволу своїх батьків.
  • Повідомити своїх батьків про своє реєстраційне ім'я в Іnternet та імена, використовувані в чатах.

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

ДЛЯ БАТЬКІВ

Інтернет сприяє швидкому стрибку у сфері інформатизації суспільства. Але разом із тим цей ресурс містить багато ризиків. Дізнайтеся про 6 правил, які допоможуть вам захистити свою дитину від небезпек в Інтернеті.

6 правил для батьків - розмуних користувачів Інтернету:

1. Розмістить комп'ютер у кімнті, яку використовують усі члени родини.

Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.

Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп'ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною родинного життя.

2. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.

Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп'ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров'я дитини. Ігрова комп'ютерна залежність стала великою проблемою у всьому світі.

Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.

Для роботи за комп'ютером зовсім необов'язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп'ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп'ютер, якій технічно є незахищененим.

4. Створіть "Сімейні інтрнет-правила", що містять правила онлайн-безпеки для дітей.

Діти навчаються шляхом експерементування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках - якомога частіше обговорюйте теми, пов'язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої "родинні правила" Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпились у родині - довговічні.

5. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов'язаних з Інтернетом.

В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття.

6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідолмяти конфідеційні дані он-лайн.

Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.

Матеріал взято з сайту

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.