Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Моніторинг якості освіти

Date: 21 лютого о 13:07, Refreshed 21 лютого о 13:09

Самооцінювання - є процесом вивчення, оцінювання та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі. Проводиться з метою аналізу стану сформованості та функціонування внутрішньої системи  позашкільної освіти.

Механізми реалізації самооцінювання передбачають здійснення періодичного оцінювання компонентів навчального закладу за напрямами оцінювання відповідальними посадовими особами і представниками громадських структур закладу освіти на основі визначених методів збору інформації та відповідного інструментарію. Отримана інформація узагальнюється, відповідний компонент оцінюється, після чого зазначені матеріали передаються дирекції закладу для прийняття відповідного управлінського рішення щодо удосконалення якості освіти в навчальному закладі.

Самооцінювання КЗ "ЛПДЮТ" проводиться відповідно до критеріїв та індикаторів для самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу (додаток 1).

Відповідальні за оцінювання. Члени адміністрації навчального закладу, представники колективу, громадських організацій закладу. Склад робочої групи може бути таким: директор, заступники директора, методисти, голови методичних об’єднань, педагогічні працівники, практичний психолог, члени ради закладу, самоврядування тощо.

Методи збору інформації та інструментарій. Для проведення самооцінювання освітньої діяльності використовуються такі методи збору інформації: опитування учасників освітнього процесу (анкетування, індивідуальне інтерв’ю, фокус-групове дослідження); спостереження (за освітнім середовищем, за різними організаційними формами тощо); вивчення документації закладу. Інструментарій: пам’ятка, бланк, анкета тощо.

Періодичність оцінювання.

Комплексне оцінювання за 4-ма напрямами - перший рік створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, далі, 1 раз на 5 років;

щорічно - оцінювання одного із напрямів (освітнє середовище закладу позашкільної освіти, система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти, система педагогічної діяльності,  система управлінської діяльності).

Рівень оцінювання. Рівень оцінювання як обов’язковий елемент механізму передбачає визначення рівня оцінювання: високий (перший) - спостерігається у всіх випадках, описаних вербально, або у 76% – 100% при математичному обрахунку; достатній (другий) - спостерігається у більшості випадків, описаних вербально, або 51% – 75% при математичному обрахунку; вимагає покращення (третій) - спостерігається у поодиноких випадках або від 26% до 50% при математичному обрахунку; низький (четвертий) - випадки не спостерігаються/норма законодавства не дотримується або до 25% при математичному обрахунку.

Форми узагальнення інформації. До інформації, яку має надати відповідальна особа після завершення процедури оцінювання, віднесено аналітичну довідку, письмовий звіт, усний звіт, доповідну записку, акт тощо.

Управлінське рішення.

Результати щорічного самооцінювання розглядаються та схвалюються на засіданні педагогічної ради, обговорюються з представниками батьківської та учнівської громадськості до початку нового навчального року(орієнтовно,червень).

Результати самооцінювання вносяться до річного звіту про діяльність ЛБДЮТ та підлягають оприлюдненню.

Отримані результати дадуть можливість порівняти та відстежити динаміку розвитку КЗ "ЛПДЮТ", що сприятиме реалізації основної цілі – якості позашкільної освіти, успішному розвитку кожного учасника освітнього процесу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.